Кадис победи с 2:0 Жирона в мач от 21-ия кръг

...

Кадис надви Жирона и се измъкна от опасната зона

Кадис победи с 2:0 Жирона в мач от 21-ия кръг на Ла Лига. По този метод Кадис се изкачи до 15-о място в класирането с 22 точки, като преди триумфа имаше 19 точки и се намираше на 18-то място, първото от изпадащите.

Попаденията осъществиха Гонсало Ескаланте, който се разписа още в 6-ата минута на дуела и поведе домакините към значимата успеха.

Вторият гол за Кадис падна също през първото полувреме. В 34-ата минута Гуардиола Наваро означи и удвои преднината на отбора си.

Футболистите на Жирона насочиха едвам един прецизен удар към вратата на домакина.

Това бе задоволително за успеха на Кадис, който се съвзе след тежката загуба с 1:4 от Атлетик Билбао в последния си мач.

След провалянето Жирона остава на 11-то място в Ла Лига с 24 точки след 21 мача.
Източник: novsport.com