кадър: БНТНационалната селекция на България успя да устиска равенство срещу

...

България с равенство срещу актуалния европейски шампион – Италия

кадър: Българска национална телевизия

Националната селекция на България съумя да устиска тъждество против настоящия европейски първенец – Италия, и то на земята на „ скуадра адзура ”. Изстраданата точка е първа в формален мач за „ трикольорите ” против Италия като посетител, откакто срещата на „ Артемио Франки ” във Флорецния приключи при резултат 1:1.

Дебютен гол за българския отбор в формален мач вкара Атанас Илиев, който изравни резултата в 40-ата минута, а в 16-ата минута Федерико Киеза даде задатък на тима, воден от Роберто Манчини.

Българския народен тим изигра въодушевен мач във Флоренция, откакто се опълчи изцяло отборно на италианците, предава Спортал.. По този метод Ясен Петров записа втората си точка като селекционер на България, откакто първата пристигна против Северна Ирландия като посетител, но тази е с надалеч по-сериозна стойност поради качеството на противника. Особено стойностна бе офанзивата на българския тим при изравнителния гол, когато Атанас Илиев и Кирил Десподов комбинираха между тях, с цел да се стигне до гола във вратата на „ адзурите ”.

Роберто Манчини разположи " скуадра адзура " в сграда 4-3-3. Опитният експерт започна  с триото Киеза, Имобиле и Инсиние в офанзива, а пред Донарума в защита бяха Флоренци, Бонучи, Франческо Ачерби и Емерсон Палмиери. В средата за италианците действаха Жоржиньо, Барела и Верати.

Ясен Петров поведе„ лъвовете ” в идентична сграда, като на върха на нападението започнаха Георги Йомов, Атанас Илиев и Кирил Десподов.

Зад тях действаха Доминик Янков, Петър Витанов и Георги Костадинов, който бе с капитанската лента. Пред вратаря Георги Георгиев карето в отбрана беше построено от Антон Недялков, Петко Христов, Вальо Антов и Андреа Христов.

Проверка на обстоятелствата: Съобщете ни, в случай че видите фактологични неточности и нередности в публикацията или мненията. Пишете непосредствено на [email protected] . Ще обърнем внимание!

За реклама в "Петел " на цена от 50 лв. на ПР обява пишете на и вижте още в -.