Жирона победи Валенсия с 2:1 в мач от 15-ия кръг

...

Жирона отново оглави Ла Лига след късен обрат над Валенсия

Жирона победи Валенсия с 2:1 в мач от 15-ия кръг на Първа лига. Лидерът в шампионата изоставаше в резултата до 83-ата минута, преди да стигне до поврат.

През първото полувреме на стадион " Мунисипал де Монтивили " в Жирона единственият прецизен удар бе на сметката на " прилепите ". Артьом Довбик пък бе близо да даде задатък на домакините, само че негов гол не бе зачетен поради засада.

След почивката гостите поведоха в резултата. Уго Дуро се възползва от неточност в противниковата защита и се отскубна очи в очи с Пауло Газанига. Нападателят копна топката около противниковия вратар за 1:0.

В 83-ата минута промените на Мичел дадоха резултат. Кристиан Стуани засече от придвижване центриране във вратарското поле на Ян Коуто, с цел да изравни.

По-малко от пет минути по-късно домакините стигнаха до поврат. Отново появилите си от скамейката виновници за първия гол комбинираха.

В добавеното време на дуела гол на Савио бе анулиран поради засада след намесата на ВАР.

Жирона се връща на върха в класирането с актив от 38 точки. Валенсия заема 10-ото място в подреждането с 19 пункта.