Изабелла Шиникова отпадна от турнира по тенис на твърди кортове

...

Изабела Шиникова отпадна във втория кръг на тенис турнир в Португалия

Изабелла Шиникова отпадна от шампионата по тенис на твърди кортове в Лоуле (Португалия) с награден фонд 25 хиляди $.

В схемата на сингъл поставената под номер 4 българка претърпя проваляне от Сара Илиев (Франция) с 3:6, 5:7 за 93 минути. Тя пропиля задатък от 2:0 и разреши на съперничката да направи серия от пет следващи гейма, което се оказа решаващо за изхода на първия сет. Във втората част Шиникова, която позволи цели 7 двойни неточности, навакса ранен брейк пасив, само че при 5:5 още веднъж загуби подаването си, а по-късно Илиев затвори мача при личен сервис.

На двойки българката и Амели Ван Импе (Белгия), трети сложени, се отхвърлиха поради контузия на белгийката преди мача от четвъртфиналите против Беатрис Лора Пиртак (Ирландия) и Амалия Сукиу (Португалия).