Изабелла Шиникова не успя да се класира за основната схема

...

Словачка спря Шиникова на прага на основната схема в Москва

Изабелла Шиникова не съумя да се класира за главната скица на шампионата за дами в Москва. Българката загуби с 5:7, 4:6 от словачката Яна Чепелова (№155 в света) в третия кръг на пресявките. Преди това Шиникова бе победила рускинята Виталия Дяченко и сръбкинята Олга Данилович.

Днес Шиникова се измъкна от 0:40 на собствен сервис в третия гейм, само че при 2:2 софиянката позволи пробив. Тя обаче незабавно направи рибрейк за 3:3 и по-късно водеше в резултата с 4:3 и 5:4. При 5:5 словачката, някогашна №50 в света, още веднъж завоюва подаването на българката и това се оказа решаващо в първия сет.

Във втората част имаше единствено един пробив, като той бе осъществен от Чепелова в седмия гейм и разреши на словачката малко по-късно да затвори сета и мача.  Снимки: Sportal.bg