Испанският гранд Реал Мадрид продължава неубедителното си представяне през сезона,

...

Реал Мадрид с два анти-рекорда в Ла Лига

Испанският гранд Реал Мадрид продължава неубедителното си показване през сезона, откакто загуби с 1:3 като посетител на Реал Сосиедад в среща от 36-ия кръг на футболното състезание на Испания.

Поражението е 17-о за Реал във всички шампионати през сезона. 11 са загубите на отбора в Ла Лига.

"Белите "са на трето място в класирането, на 20 точки зад Барселона, който предварително завоюва купата в Испания.

За първи път в 21 век Реал Мадрид губи толкоз доста мачове за един сезон.

Статистиката демонстрира, че за последно испанският отбор позволи 17 провали преди 20 години - през сезон 1998/99.

Загубата на Реал Мадрид остави „ белия балет “ без шансове за второто място в Примера дивисион.

Така за втора поредна година „ кралският “ клуб остава отвън първите две места в шампионата. Това се случва за първи път от 45 години.

През сезон 1972/73 Реал (Мадрид) финишира на четвърта позиция, а през идната година заема едвам осмото място в класирането.

„ Белият балет “ сигурно ще приключи на трето място в Примера дивисион и ще играе в групите на Шампионската лига през есента. Шампион е Барселона, а на второ място ще завърши Атлетико Мадрид.