Испанска атлетка на 50 години излезе на дневна светлина, след

...
Испанска атлетка на 50 години излезе на дневна светлина, след
Коментари Харесай

Испанска спортистка прекара 500 дни в пещера

Испанска атлетка на 50 години излезе на дневна светлина, откакто живя 500 дни в дълбока 70 метра пещера в Гранада без контакт с външния свят в границите на опит, следен от учени за проучване на опциите на човешкия мозък и на сърдечния темп, заяви Ройтерс.

Беатрис Фламини, елитна спортистка и катерач, е подобрила международния връх за най-дълго време, прекарано в пещера, оповестиха от екипа ѝ. Тя е на 48 години, когато влиза в пещерата, и е отбелязала два рождени дни подземен.

Предизвикателството ѝ стартира на 20 ноември 2021 година, събота, преди началото на войната в Украйна, преди края на рестриктивните мерки в родната ѝ Испания поради пандемията от COVID-19 и преди гибелта на кралица Елизабет Втора.

Достъпът на медиите до излизането ѝ от пещерата на пролетното слънце в южната част на Испания бе стеснен, само че националната телевизия TVE сподели по какъв начин Фламини излиза от пещерата с тъмни очила. Членовете на екипа ѝ, с маски на лицата, я прегърнаха. След това тя сподели за претърпяното, че е било " чудесно, несравнимо ". После тя добави, че " мълчах година и половина, не говорех с никого, с изключение на със себе си. Придържат ме, тъй като изгубвам равновесие. Ако позволите, ще взема душ - не ме е обливала вода от година и половина. Ще се забележим още веднъж по-късно, нали може? ", сподели тя на репортера.

В пещерата Фламини е правила извършения, с цел да се поддържа във форма, рисувала е, плела е вълнени шапки. Запечатвала е дните си с две камери, прочела е 60 книги, употребила е 1000 литра вода, споделиха от екипа ѝ.

Състоянието ѝ се следили психолози, откриватели и спелеолози, както и треньори по физическа кондиция, само че с нея не е имало контакт. Според испанската организация ЕФЕ експертите са били от университетите на Гранада и Алмерия, както и от клиника в Мадрид. Изследвани са въздействията на обществената изолираност и на краткотрайната дезориентация при възприемането за време, неврофизиологичните и когнитивни промени, които настъпват при хората, живеещи подземен, въздействието върху сърдечния темп и съня.
Източник: sportal.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР