Испания победи със 100:90 (19:30, 24:22, 30:15, 27:23) Финландия в

...

Испания победи Финландия и се класира за полуфинал на Евробаскет 2022

Испания победи със 100:90 (19:30, 24:22, 30:15, 27:23) Финландия в 1/4-финален мач от Евробаскет 2022. Срещата се игра в зала " Мерцедес-Бенц Арена " в Берлин. В  спор за място на финала иберийците чакат противник от двойката Германия – Гърция.

Баскетболистите на Серджо Скариоло трябваше много да се постараят, с цел да стигнат до триумфа. Настоящият международен първенец се отдръпна с закъснение от девет точки на почивката.

След паузата Испания бързо навакса изоставането си, като влезе в последната четвърт с преднина от 6 точки. В последна сметка хората на Скариоло завоюваха с задатък от 10 пункта.

Гилермо Ернангомес беше най-резултатен за спечелилите с 27 точки, 15 добави Хуан Ернангомес, 14 наниза Дарио Брисуела, а Рудолфо Фернандес се регистрира с 11.

За Финландия Лаури Марканен приключи с дабъл-дабъл – 28 точки и 11 битки, а 18 вкара Микаел Янтунен.