Интер направи сериозна крачка към място в Шампионската лига през

...

Интер мина лесно през Киево, Шампионската лига е все по-близо

Интер направи сериозна крачка към място в Шампионската лига през идващия сезон. " Нерадзурите " победиха с 2:0 Киево вкъщи в мач от 36-ия кръг на Серия " А ". Головете на " Сан Сиро " бяха дело на Матео Политано (39) и Иван Перишич (86).

С триумфа миланският гранд събра 66 точки и заема трето място във краткотрайното класиране. Тимът на Лучано Спалети има 4 точки задатък пред петия Милан. " Летящите магаренца " към този момент изпаднаха.

Домакините започнаха нападателно срещата и можеше да стигнат до гол още в 6-ата минута, когато Иван Перишич стреля с глава, само че право в ръцете на вратаря.

В 28-ата минута хърватинът бе изведен отляво, стреля от дребен ъгъл, само че стражът на гостите избави. Четири минути по-късно Миранда стреля с глава, само че не затрудни Семпер.
 Бъдещето на Мауро Икарди е в Интер

Нападателят не счита да напуща

" Нерадзурите " стигнаха до гол в 39-ата минута. Тогава отбраната на Киево не се ориентира добре. Топката стигна до Матео Политано пред пеналта и той откри резултата.

В началото на втората част " летящите магаренца " стигнаха до първата си добра опция. Винято обаче стреля около вратата.

В 57-ата минута Семпер първо отрази мощен удар на Политано, а по-късно избави добавката на Перишич. Седем минути по-късно удар на хърватина срещна гредата.
 Барселона и Интер в напреднали договаряния за Иван Ракитич

Халфът би трябвало да понижи съществено заплатата си, в случай че премине на " Сан Сиро "

В 77-ата минута Никола Ригони извърши недодялан фаул и бе изпъден.

Девет минути по-късно Перишич вкара за 2:0. Политано среля мощно, топката срещна гредата и се върна в хърватина, който я прати във вратата.