Интер направи голяма крачка към достигане на финала в Шампионската

...

Интер взе солиден аванс – 2:0 над Милан

Интер направи огромна крачка към постигане на финала в Шампионската лига, откакто победи с 2:0 Милан в първия полуфинал. Реваншът, още веднъж на „ Сан Сиро “, е след седмица. В другия полуфинал сноши. Интер не е стигал финала, откогато подвигна трофея преди 13 години.

Един Джеко откри още в осмата минута с прекрасен удар от воле след пас на Чалхаонглу. Само три минути по-късно почитателите на Милан замлъкнаха, тъй като стана 0:2. Димарко изведе Хенрих Мхитарян и той прати топката в мрежата.

После Чалхаонглу удари греда, а реферът отсъди дузпа в интерес на Интер. Хесус Хил Мансано обаче я анулира, тъй като реши, че Лаутаро Мартинес е симулирал.

През второто полувреме нерадзурите понижиха темпото и се върнаха да бранят задатъка си. Милан удари греда посредством Сандро Тонали, само че като цяло не сътвори доста проблеми на градския си противник. и беше рикошет в крайници на Жуниор Месиас.
Източник: flashnews.bg