Интер допусна изненадваща грешна стъпка по пътя към титлата в

...

Интер с грешна стъпка в Италия, но титлата е все по-близо

Интер позволи изненадваща неверна стъпка по пътя към купата в Калчото. " Нерадзурите " приключиха наедно 2:2 вкъщи против Каляри. Двубоят беше от 32-ия кръг на Серия А. Маркюс Тюрам откри резултата на " Джузепе Меаца " в 12-ата минута. Сардинци изравниха в 64-ата минута посредством Елдор Шомуродов. Малко по-късно Хакан Чалханоолу се разписа от дузпа. Крайният резултат оформи Николас Виола в 84-ата минута.

Интер продължава да бъде безапелационен водач, като към този момент има 83 точки. Вторият Милан е с 69 пункта. В идващия кръг двата тима се изправят един против различен и при победа " нерадзурите " ще са първенци. Каляри е 14-и с 31 точки.

Домакините бяха без осъдените Лаутаро Мартинес и Бенжамен Павар.

Срещата стартира с напън на " нерадзурите ", като удари на Никола Барела и Федерико Димарко заплашиха вратата на Симоне Скуфет.

По-добрата игра на Интер даде резултат в 12-ата минута. Тогава Матео Дармиан изведе Алексис Санчес, а той подаде към Маркюс Тюрам, който не сбърка за 1:0.

В 28-ата минута Барела се разписа с глава, само че голът не беше зачетен поради засада.

Второто полувреме още веднъж стартира с по-добра игра на Интер. В 64-ата минута обаче Каляри изравни от нищото. Сардинци подеха офанзива, при която Зито Лувумбо подаде към Елдор Шомуродов и узбекистанецът вкара за 1:1.

Три минути по-късно Интер можеше да върне задатъка си, само че удар с глава на Алексис Санчес след центриране на Дармиан мина рисково около вратата. Малко по-късно Давиде Фратези нанесе удар с глава след центриране в наказателното поле, а топката срещна ръката на Йери Мина. Домакините получиха дузпа, която Хакан Чалханоолу осъществя за 2:1.

В 84-ата минута Каляри още веднъж стигна до изравнителен гол. Николас Виола се разписа след подаване на Джанлука Лападула.