Играещият все по-атакуващо Байерн Мюнхен пребори миналогодишния си подгласник в

...

В спиращ дъха спектакъл Байерн Мюнхен срази РБ Лайпциг

Играещият все по-атакуващо Байерн Мюнхен пребори миналогодишния си подгласник в Бундеслигата Република България Лайпциг с 3:2 в среща от 21-вия кръг и дръпна с 9 точки на върха пред Борусия Дортмунд, който е с мач по-малко.

Томас Мюлер вкара за домакините след 12 минути игра, само че четвърт час по-късно Андре Силва изравни. Роберт Левандовски възвърне преднината на баварците в 44-ата, само че гостите отново заличиха задатъка - посредством Кристофър Нкунку в 53-ата. За трети път Байерн излезе напред - след автогол на Гвардиол в 58-ата.
Снимка: БГНЕС  В спиращ дъха театър Байерн Мюнхен съкруши Република България Лайпциг (ВИДЕО)
Тимът на Юлиан Нагелсман е в изумителна серия от девет победи в последните си 10 дуела във всички шампионати. Днес наставникът залага по едно и също време на Гнабри, Мюлер, Сане, Коман и Левандовски, като отново играе единствено с трима бранители. Решилият да напусне като свободен сътрудник Никлас Зюле е титуляр.

Лайпциг също влезе във форма и записа четири следващи триумфа до през днешния ден. Новият треньор Доменико Тедеско хвърля в предни позиции Андре Силва, Кристофър Нкунку и Дани Олмо.
Подходът към нападателен футбол и на двата отбора бързо докара до положения. В 10-ата Дани Олмо за малко да изведе Лайпциг напред, само че ударът му профуча над гредата.

Две минути по-късно " алените " към този момент бяха излезли напред в резултата. Грешка при изнасянето на топката разреши на Роберт Левандовски да шутира, Гулачи избави, само че при добавката Мюлер беше непогрешим на празна врата - 1:0.

Последваха още две благоприятни условия пред Олмо, само че съотборникът му Андре Силва изравни резултата в 27-ата. Тогава Корентен Толисо сгреши в центъра и последва контраофанзива, в края на която португалецът търкулна кълбото зад голлинията за 1:1.
Нов изстрел на Томас Мюлер беше отразен от Гулачи в 32-рата, а две по-късно унгарският вратар на Лайпциг закачи с пръсти прехвърлящ удар на Коман, след който топката се отби в страничната греда.

В 36-ата минута Мюлер още веднъж заби топката в мрежата - този път с глава, само че голът е беше зачетен поради нарушаване на Левандовски против Йошко Гвардиол секунди преди паса към немския национал. Все отново Байерн стигна до второто попадение, като голмайстор беше Левандовски. Поредният пробив на Коман отляво приключи с центриране към поляка, който с глава направи 2:1 в 44-ата минута.

Второто полувреме стартира също толкоз забавно. Набързо двата тима си размениха по няколко офанзиви, след което в 53-ата Лайпциг изравни за 2:2. Нкунку мина зад тила на защитата и самичък против Мануел Нойер не сгреши.

След единствено пет минути обаче Байерн отново излезе напред. Гнабри центрира отдясно, само че топката рикошира в тялото на Гвардиол и стана неспасяема за вратаря - 3:2. Това беше записано като автогол на хърватина.

Веднага по-късно Левандовски пропусна сигурен гол, а същото стори и в 71-вата. Нойер обаче също трябваше да се намесва, откакто в 72-рата Доминик Собослай шутира рисково. Капитанът на Байерн имаше късмет в 82-рата, когато беше паднал на земята, само че Емил Форшберг насочи топката право у него.
Източник: fakti.bg