Хюстън Рокетс е обратно в играта! В мач 2 от

...

Хюстън отвърна на удара, взе мач №2 с Голдън Стейт

Хюстън Рокетс е назад в играта! В мач 2 от финала на Западната конференция най-хубавият тим от постоянния сезон в НБА победи изрично Голдън Стейт Уориърс със 127:105. По този метод "ракетите " изравниха серията на 1:1 победи.

От самото начало на мача още веднъж изпъкнаха Джеймс Хардън и Кевин Дюрант. Разликата бе, че Хардън бе подсилен интензивно и от съотборниците си, което докара и до задатък от 14 точки след първото полувреме.

В третата четвърт Дюрант опита съвсем самичък да обърне резултата, само че Хюстън нямаше такова желание. Едва в четвъртата част своята класа показва другия ас на Уориърс Стеф Къри.

Вече обаче бе прекомерно късно. Дюрант приключи мача като най-резултатен с 38 точки, а двуцифрен брой точки добави единствено Къри - 16. За спечелилите Гордън и Хардън осъществиха по 27 точки.

Третият мач е в Оукланд в ранните часове на понеделник.