Хюн-Мин Сон и Джеймс Мадисън се разписаха за победата на

...

Сон и Мадисън качиха Тотнъм на върха във Висшата лига

Хюн-Мин Сон и Джеймс Мадисън се разписаха за успеха на Тотнъм над Фулъм с 2:0 в последния мач от деветия кръг. Така шпорите се качиха на върха във Висшата лига.

Лондончани има 23 точки – две пред първенеца. Активът на отбора също по този начин е, когато Тотнъм завоюва последната си купа в британския хайлайф. Мениджърът Ангелос Постекоглу също записа връх. Той стана първият управител в ерата на Висшата лига, който взима 23 точки в първите си девет срещи.

Сон откри резултата в 36-ата минута с прелестно осъществяване от границата на наказателното поле. Това беше седмо попадение за него през сезона и 50-ото на „ Тотнъм Стейдиъм “. Кореецът асистира и за втория гол, който Мадисън вкара в 54-тата минута.

Фулъм имаше шансове да се върне в мача през второто полувреме, само че не съумя да преодолее вратаря Гулиелмо Викарио. Загубата остава котиджърс на 13-о място в класирането с 11 точки.
Източник: flashnews.bg