Христо Манолов и Борислава Иванова завоюваха златните медали на смесени

...

Христо Манолов и Борислава Иванова завоюваха златно на турнир по аеробика в Пловдив

Христо Манолов и Борислава Иванова завоюваха златните медали на смесени двойки в 13-о издание на интернационалния шампионат по спортна аеробика за деца, юноши и девойки, мъже и дами " Plovdiv Cup Aerobics Open ".

Българите получиха за осъществяването си на финала оценка от 19.500 точки. Манолов и Иванова бяха първи и в квалификациите.

При дамите Иванова е шеста с оценка от 19.800 точки, а при мъжете Манолов зае четвърта позиция със 17.950 точки.

Александър Мишинков стана първенец при юношите 15-17 години, а при девойките Християна Златанова се подреди втора. Двамата победиха при смесените двойки с 19.200 точки.

Общо българските състезатели завоюваха 19 медала - 9 златни, 4 сребърни и 6 бронзови.

Надпреварата е включена в календара на Международната федерация по гимнастика (ФИГ) и в нея вземат участие над 500 състезатели от 21 страни.

Делегат на надпреварата беше Кристина Казентини (Италия), вицепрезидент на Техническата комисия по спортна аеробика към Европейската федерация по гимнастика (ЮЕГ).

Снимка: start-photo.bg