Хирурзи от Нюйоркския университет успешно са направили трансплантации на свински

...
Хирурзи от Нюйоркския университет успешно са направили трансплантации на свински
Коментари Харесай

Хирурзи в САЩ трансплантираха свински сърца на двама пациенти

Хирурзи от Нюйоркския университет сполучливо са създали трансплантации на свински сърца на двама пациенти в мозъчна гибел, съобщи Ройтерс, като цитира експертите. Това доближава лекарите една крачка напред към дълготрайната цел за потреблението на органи от свине за решение на казуса с дефицита на човешки органи за присаждане.

Трансплантираните сърца са функционирали обикновено, не е имало показания за отхвърлянето им по време на траяли три дни опити през юни и юли, оповестиха лекарите на конференция.

Органите са генно модифицирани, с цел да се понижат рисковете имунната система на хората бързо да ги отхвърли.

Операциите са били направени, откакто през месец март т.г. умря 57-годишен мъж - първият пациент с трансплантирано генномодифицирано сърце от прасе. Присаждането бе осъществено през януари в медицинския център към университета в Мериленд. Пациентът страдаше от неизлечимо сърдечно заболяване и това бе късмет за оцеляването му. Причините, заради които новото сърце на американеца не съумя да действа дълго, към момента не са ясни.

Специалистите от Нюйоркския университет са тествали сърцата от свине за вируси благодарение на усъвършенствана система за мониторинг. Не са открити никакви доказателства за съществуването на така наречен свински цитомегаловирус, който беше открит в кръвта на трансплантирания пациент в медицинския център в Мериленд и може да е съдействал за неговата гибел.

Изследователи от Нюйоркския университет трансплантираха и свински бъбреци на двама пациенти в мозъчна гибел през 2021 година

Засега те имат вяра, че сходни присаждания са по-безопасни при хора в мозъчна гибел, в сравнение с при живи пациенти. Те означават също, че интервенциите са повече с осведомителен темперамент, тъй като могат да се вършат биопсии вършат по-често.

“Тестването дава големи елементи ", споделя лекар Робърт Монтгомъри, шеф на Центъра за трансплантации към Нюйоркския университет. " Успяхме в действително време да заснемем всичко, което се случи през този 72-часов интервал ", споделя той.

Доставката, превозването, трансплантационната хирургия и всички действия за угнетяване на имунната система са осъществени по същия метод, както при нормалните сърдечни трансплантации с човешки орган, споделят лекарите.

Продължилите 72-часа опити са дали предварителни данни, само че доста въпроси към момента остават без отговори, отбелязва лекар Монтгомъри.
Източник: lupa.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР