Хегемонът Пари Сен Жермен спечели с 2:0 гостуването си на

...

ПСЖ победи без звездите си

Хегемонът Пари Сен Жермен завоюва с 2:0 гостуването си на Метц и оглави класирането в Лига 1. Въпреки че бяха без трите си огромни звезди в офанзива - Неймар, Единсон Кавани и Килиан Мбапе, парижани с лекост стигнаха до трите точки. Попаденията вкараха Анхел Ди Мария в 11-ата минута от дузпа и Ерик Максим Чупо-Мотинг малко преди почивката.

Гостите поведоха рано с тъкмо изпълнена от Ди Мария дузпа. Идриса Гей уцели гредата с глава, а в края на полувремето Чупо-Мотинг несмущаван вкара втори гол за парижани.

Метц разчиташе главно на далечни удари на Хабиб Диало, а през второто полувреме Колин Дагба блокира рисков шут на Опа Нгует. На Булка обаче по този начин и не му се наложи да прави значимо избавяне.
Източник: fakti.bg