Хебър оглави регион Юг на ББЛ А група, оставайки единствен

...

Хебър оглави регион Юг в ББЛ А група

Хебър оглави район Юг на ББЛ А група, оставайки единствен без загуба в него през сезона. Тимът реализира трети следващ триумф, откакто в личната си зала „ Иван Симеонов “ се наложи над различен непобеден досега отбор – Академик Пловдив -2, с 97:63.

Отборът от Пазарджик имаше леко преимущество при започване на мача, като след 10 минути игра водеше с 19:12. Ключова се оказа втората четвърт, доникъде на която отборът вкара 20 безответни точки и на почивката се откъсна с 53:27. Въпреки огромната разлика, баскетболистите на Димитър Чанков не позволиха разпределяне и след паузата, като преди заключителната четвърт усилиха задатъка си за 82:43. До края играта бе относително равностойна, като на процедура мачът към този момент се доиграваше.

Трима приключиха с дабъл-дабъл за спечелилите. Над всички бе Христо Бъчков с 35 точки и 10 битки. Юлий Арабаджийски записа 21 точки и 10 битки, а с 18 точки и 12 битки завърши Николай Нинов. За Академик Йоанис Кикрилис записа 20 точки, по 10 вкараха Георги Инджов (8 борби) и Кристиян Александров.