Хайдук (Сплит) спечели с категоричното 5:1 в домакинството си на

...

Хайдук се развихри и помете Славен за едно полувреме, Кристиан Димитров не влезе в игра

Хайдук (Сплит) завоюва с безапелационното 5:1 в семейството си на Славен (Белупо) от 8-ия кръг на шампионата на Хърватия. Българският национал Кристиан Димитров бе в групата за мача, само че не влезе в игра за домакините.

Славен поведе в края на първото полувреме с гол на Арбер Ходжа, само че това сякаш единствено ядоса домакините, които излязоха пределно стимулирани и пометоха своя противник през втората част.

Ян Млакар изравни в 51-ата минута, по-късно Давид Чолина изведе отбора си напред в 60-ата минута, а Яни Атанасов бе създател на третото попадение за домакините. В края Никола Калинич довърши противника с нови два гола в 81-вата и 93-тата минута. Гостите пък играха с човек по-малко от 56-ата минута, когато Ходжа бе изпъден с втори жълт и червен картон.

Това бе значима победа за Хайдук, който излезе на 3-тото място с 12 точки и се приближи на 2 от днешния съ противник, който е на 2-рото място с 14 точки. Водач е Динамо (Загреб) с 22 точки.