Хаос на мача между Кот д'Ивоар и Етиопия от квалификациите

...

Рефер колабира по време на мач

Хаос на мача сред Кот д'Ивоар и Етиопия от квалификациите за Купата на африканските народи. След 80 минути игра и при задатък от 3:1 за Кот д'Ивоар, футболистите на двата отбора виждат, че съдията мъчно се държи на крайници.

Те незабавно му се притичват на помощ и постепенно го изкарват от терена. Докато го водят към медицинския екип обаче реферът припада. Преглеждат го на място, а по-късно го изнасят с носилка.

Чарлес Булу става основен арбитър на дуела, откакто в началото определеният съдия дава позитивен тест за ковид.

Четвъртият арбитър не съумя да замести Булу, защото е от Кот д'Ивоар и по тази причина се прави компромис - един от страничните рефери, родом от Кения, свири последните минути на мача.
Източник: btvnovinite.bg