Хандбалният шампион на България при мъжете Локомотив (Варна) удължи изумителната

...

Локомотив продължава да чупи рекорди, но Спартак е по петите на шампиона

Хандбалният първенец на България при мъжете Локомотив (Варна) удължи изумителната си победна серия в родното състезание на 29 следващи мача. " Железничарите " разгромиха Фрегата (Бургас) с 47:14 гола в дуел от шестия кръг на " А " РХГ, постигайки най-убедителния триумф в историята на участията си в елита на българския хандбал - 33 гола разлика.

„ Гостите имаха в състава единствено един по-опитен вратар, а останалите им играчи са набор 1998 и по-малки. От сходни мачове обаче ние нямаме изгода.”, показа пред petel.bg треньорът на варненци Никола Карастоянов.

Неговият отбор показва тоталното си предимство още през първото полувреме, след което водеше с 24:5. В последна сметка най-вече попадения за успеха в зала " Владислав " означи Георги Атанасов, който бе прецизен 9 пъти.

Локомотив е непреклонен водач с цялостен актив от 10 точки, само че градският противник Спартак продължава да бъде в непосредствена непосредственост. Тимът на наставника Веселин Станков реализира сложна, само че доста скъпа победа с 28:26 като посетител на приятната изненада в шампионата Осъм (Ловеч). Мартин Тодоров вкара 9 попадения за четвъртия триумф в пет срещи, а вратарят Ерсин Хюсеин също игра на високо равнище, спасявайки четири 7-метрови хвърляния.

Спартак е изпуснал единствено една точка досега и с 9 заема второто място. След седмица, на 4 ноември, следва точно и огромното дерби сред двата варненски отбора. След него най-вероятно ще стане ясно дали Локомотив въпреки всичко ще има сериозен съперник за купата или хандбалистите на Карастоянов още веднъж ще побеждават без особени проблеми.

Добруджа се изкачи на четвърто място след изцяло предстоящ триумф с 36:28 против представящия се доста едва Пирин (Гоце Делчев). " Жълто-зелените " прекъснаха серията си от две поредни провали и към този момент имат три триумфа, както и 6 точки, от общо пет дуела. Със същия актив е и третият в таблицата Чардафон (Габрово), който почива в шестия кръг.

В последната среща от кръга, изиграна още преди седмица, Локомотив (Горна Оряховица) завоюва с 39:28 вкъщи против отбора на Национална спортна академия.