Грузия разгроми с 8:0 Тайланд в приятелска среща. Зурико Давиташвили

...

Разгром: Грузия спря на 8 срещу Тайланд

Грузия разгроми с 8:0 Тайланд в другарска среща.

Зурико Давиташвили откри резултата с доста хубав удар от към 20 метра в 9-ата минута.

Не лиши доста време, до момента в който пристигна и вторият гол. Негов създател стана Лука Лочошвили в 12-ата минута. Той засече с глава центриране от корнер и прати топката по неспасяем метод в тайландската врата.

До почивката резултатът към този момент бе 6:0 като Жожре Микаутадзе се регистрира с хеттрик във вратата на азиатския отбор. Нападателят означи в 24-ата, 37-ата и 41-ата минути, а 120 секунди след петия гол Давиташвили вкара и шести.

През втората част Грузия сензитивно понижи темпото и означи „ едвам “ два гола. Микаутадзе повиши сметката си на 4 попадения, вкарвайки от дузпа десетина минути след почивката.

Голямата звезда на грузинците Хвича Кварацхелия също се разписа. Крилото на Наполи влезе от пейката в 58-ата минута, а в 66-ата откри мрежата на Тайланд.

За Грузия следва домакинство на Кипър в дуел от евроквалификациите. Преди мача грузинците са с 4 точки в група А, на пет пункта зад втория Испания. Кипър пък е без извоюван пункт.