Григор Димитров започна с победа участието на турнира от сериите

...

Григор Димитров продължава в Индиън Уелс

Григор Димитров стартира с победа присъединяване на шампионата от сериите „ Мастърс “ 1000 в Индиън Уелс. Наградният фонд на конкуренцията е 9.5 милиона $.

Поставеният под номер 13 в схемата Димитров се наложи над французина Александър Мюлер след 7-5, 6-2. Мачът, първи сред двамата, продължи 90 минути, а Гришо си обезпечи място в третия кръг. Там той ще срещне различен французин – Адриан Манарино. Манарино отстрани Томаш Махач след 6-1, 6-2.

Александър Мюлер стартира срещата по-агресивно, направи пробив в третия гейм, след което взе задатък от 3-1. Димитров изравни за 4-4, след това проби още един път в 12-ия гейм, с цел да вземе сета. Във втората част хасковлията направи ранен пробив във втория сет, а след това още един. Григор затвори срещата с първия си мачбол.

Димитров има четири победи в четири мача против Манарино. Двамата играха за последно през 2022 година във Вашингтон, когато българинът завоюва в три сета.

Гришо обаче се отхвърли от присъединяване си на двойки в Индиън Уелс. Димитров и британецът Даниел Еванс изобщо не се появиха на корта за първия си дуел против Марсел Мело (Бразилия) и (Германия).