Григор Димитров записа първата си победа за 2022 година на

...

Григор Димитров записа първа победа за 2022 г.

Григор Димитров записа първата си победа за 2022 година на двойки на АТР 250 тенис шампионата в Аделаида.

Заедно с белгиеца Давид Гофен те победиха след поврат с 2:6, 6:3, 10-6 нидерландците Матве Миделкооп и Ботик ван де Зандсхулп на „ Род Лейвър Арина “. Мачът продължи 72 минути.

Димитров застана първи на начален удар и взе подаването си. В третия гейм обаче Гофен позволи да бъде продънен. Дуетът от Ниската земя направи нов брейк за 5:2 след двойна неточност на белгиеца. После печелилият шампионата на двойки в София Миделкооп сервира за продобиване на частта и съумя при втория сетбол.

В идната част българинът и белгиецът пробиха за 5:3 и по-късно изравниха общия резултат на сервис на Гофен.

В дългия тайбрек Димитров и сътрудникът му направиха минибрейк за 3:1 точки при начален удар на Миделкооп. Смяната на половините на корта пристигна при 4:2 за българо-белгийския дует. Следващата промяна пристигна при 7:5 за Григор и Давид. Те стигнаха до три мачбола при 9:6 и осъществиха още първия.

Следващите противници на Димитров и Гофен са шестите в схемата Александър Недовезов (Казахстан) и Айсам-Ул-Хак Куреши (Пакистан).

На единично третия подложен Григор ще играе против Факундо Банис от Аржентина.
Източник: bnr.bg