Григор Димитров изигра добър мач, но силите му стигнаха да

...

Силите на Григор Димитров стигнаха само за един сет срещу Джокович в Рим

Григор Димитров изигра добър мач, само че силите му стигнаха да завоюва единствено един сет рещу Новак Джокович. Българинът отстъпи на международни №1 с 3-6, 6-4, 1-6 в мач от третия кръг на Мастърс шампионата в Рим.

Това бе 12-и мач сред двамата и 11-о проваляне за българина. За четвърти път Гришо печели сет при загуба против 22-кратния първенец от Големия шлем. Единственият триумф на българина бе в Мадрид преди 10 години.

Джокович вървеше към победа в два сета, откакто водеше решително с 6-3, 4-2. В този миг обаче неговите неточности зачестиха, а освободената игра на Димитров докара до няколко превъзходни минаващи уинъри. Резултатът бе четири следващи гейма в негова изгода и равнене на сетовете.

Бившият №3 не съумя да употребява стремежа си и позволи ранен пробив в решителната част, която още веднъж наклони везните в интерес на Новак. Още един пробив в петия гейм направи резултата 4-1 и до края мачът се доиграваше. Срещата завърши още на сервис на Григор при третия мачбол на Джокович.

За сърбина, който в никакъв случай не е губил преди четвъртфинал в Рим, следва мач против Камерън Нори или Мартон Фучович. Димитров пък продължава подготовка за Ролан Гарос, където най-вероятно ще бъде непоставен, защото в класацията онлайн остава 33-и сега. /БГНЕС

Източник: bgnes.bg