Гръцкият гранд Панатинайкос победи с 1:0 третия в efbet Лига

...

Панатинайкос нанесе втора поредна загуба на ЦСКА 1948 в контролите

Гръцкият гранд Панатинайкос победи с 1:0 третия в efbet Лига ЦСКА 1948 в контрола, играна в Австрия. Проверката бе последна за „ алените “ от подготвителния им лагер.

Единственото попадение за „ детелините “ бе дело на Димитриос Калоскамис в 38-ата минута. Младокът вкара за „ зелените “ от непосредствена непосредственост след остро центриране на Бернард отдясно.

Бистришкият отбор завършва летния си камп в Словения (контролите бяха играни в Австрия) с отрицателен баланс - една победа против Сепси, едно тъждество против Марибор и две загуби (от Динамо Загреб и днешната от Панатинайкос).

За ЦСКА 1948 следва още един спаринг, само че на гръцка земя. След няколко дни столичани гостуват на Арис в Солун, което е и последният всекидневен дуел за отбора на Атанас Рибарски преди първия кръг в efbet Лига.

Срещата стартира в неособено високо движение и без рискови обстановки. Осем-девет минути след началото се получи съществено спречкване сред играчите на двата тима след единоборство сред Антонио Вутов и Рубен Перес.

Първата голова обстановка бе пред вратата на гърците - Карагарен проби доста добре отдясно и опита пас към точката на дузпата, където бе Йосков. Топката обаче бе изчистена от защитник в ъглов удар. От корнера Елитон засече с глава, само че не откри вратата.

ПАО реагира като посърнал - още в идната офанзива Бернард стреля доста рисково, само че топката мина до дясната греда на Наумов. В 28-ата минута Лодигин едвам не позволи сериозна неточност, откакто бе разреши да бъде пресиран до самия край от Йосков. При опита си за подаване вратарят уцели нападателя, само че за негово благополучие, топката отиде в навън.

60 секунди по-късно следващо центриране от десния фланг бе овладяно от Клайнхайслер в наказателното поле, само че Гурища се намеси добре и не разреши на унгареца да стреля.

Малко преди края на полувремето резултатът бе открит. Бернард проби доста добре по десния фланг и насочи остро центриране в дребния пеналт, където Наумов се размина с топката, само че 18-годишният Калоскамис засече с глава от близко за 0:1.

В първите 15-20 минути от второто полувреме двата тима не съумяха да стигнат до чисто състояние, като играта се развиваше в по-голяма част от времето в центъра на терена, а Панатинайкос владееше преди всичко топката.

18 минути преди приключването на постоянното време Пишчевич изскочи на първа греда и стреля с глава, само че не улучи гръцката врата. Минута по-късно Кирилов навлезе от лявото крло към центъра и си освободи място за шут, само че и той не бе задоволително прецизен.

FT / ЦСКА 1948 - Панатинайкос 0:1

0:1 Димитриос Калоскамис 38`

ЦСКА 1948:  Даниел Наумов, Ерденис Гурища, Симеон Петров, Елитон, Том Рапнуи, Емил Ценов, Ивайло Чочев, Бирсент Карагарен, Антонио Вутов, Педриньо, Валентин Йосков

Треньор: Атанас Рибарски

Панатинайкос:  Юрий Лодигин, Хуанкар, Барт Шенкевелд, Йоргос Вагианидис, Елтон Фикай, Рубен Перес, Димитриос Калоскамис, Бернард, Ласло Клайнхайслер, Даниел Мансини, Андраж Спорар

Треньор: Иван Йованович