Голдън Стейт Уориърс записа много важен успех в битката за

...

Голдън Стейт удържа 46 точки от Ембийд за важна победа над Филаделфия, Лейкърс също с ценен успех

Голдън Стейт Уориърс записа доста значим триумф в борбата за място в плейофите в Западната конференция, откакто победи намиращия се в отлична форма отбор на Филаделфия Севънтисиксърс със 120:112 вкъщи. Сиксърс бяха спечелили 9 от последните си 10 мача преди гостуването си в Сан Франциско, като кандидат номер 1 за MVP на постоянния сезон Джоуел Ембийд още веднъж направи страховит мач, само че все пак първенците съумяха да вземат успеха.

Двубоят бе равносилен в първите три елементи, като двата тима си размениха водачеството общо 18 пъти в този интервал, само че последователно гостите се откъснаха и при започване на последната четвърт поведоха с 11 точки. Джордан Пул поведе Уориърс към поврат, като вкара 19 точки единствено в четвъртата част, а домакините затвориха мача със серия от 41:22 точки. Пул приключи с общо 33 точки за 32 минути игра, Стеф Къри добави 29 точки и 8 битки, Клей Томпсън се регистрира с 21 точки (6 тройки), а Дреймънд Грийн осъществя 10 точки, 10 асистенции и 7 битки.

За Филаделфия Ембийд наниза 46 точки (19/22 от фал), 9 битки, 8 асистенции, 2 откраднати топки и 1 чадър. Тобиас Харис вкара 23 точки, а Тайрийз Макси се регистрира с 21 точки за Сиксърс, които вкараха 10 тройки по-малко от противника си и взеха 11 битки по-малко.

За Голдън Стейт това бе 30-та домакинска победа през сезона, като отборът е на шеста позиция на Запад с актив 39-36. Отборите от седмо до десето място ще вземат участие в плей-ин шампионат за последните две места в плейофите. " Никой не желае да бъда в плей-ина, той е рисков. Чувствам се добре, по това време на годината всичко би трябвало да се качи на горна степен. Обичам този интервал ", сподели Грийн след дуела. " Важно е да се погрижиш за домакинските си мачове ", добави Пул, откакто Уориърс доближиха 30 победи вкъщи за шести път от сезон 2014/15 насам.

Филаделфия е на трета позиция на Изток с баланс 49-24, като отборът към този момент си обезпечи място в плейофите.

Домантас Сабонис приключи с 27 точки, 9 битки и 9 асистенции, Кевин Хуертер означи 29 точки, а домакинът Сакраменто Кингс победи Финикс Сънс 135:127. Звездите на Сънс Девин Букър и Терънс Рос означиха общо 62 точки, което не бе задоволително.

Грейсън Алън наказа някогашния си тим с 25 точки и Янис Антетокумпо вкара 24 плюс 11 асистенции, с цел да поведат Милуоки към триумф над Юта Джаз със 144:116. Италианският новобранец Симоне Фонтекио поведе Юта с 26 точки, до момента в който Кели Олиник се включи с 16 точки и 7 битки. Джа играха без контузените титуляри Лаури Маркканен, Джордан Кларксън и Колин Секстън.

Джейсън Тейтъм означи 34 точки и направи 7 битки за успеха на Бостън Селтикс със 120:95 над Индиана Пейсърс. Халибъртън и Майлс Търнър вкараха по 20 точки за Индиана.

Люк Кенард направи връх в кариерата си с 10 тройки, Дезмънд Бейн наниза 25 точки и Мемфис Гризлис се наложи със 151:114 над Хюстън. Гризлис усилиха победната си серия до пет мача. Кенард приключи с 30 точки. Мемфис направи рекордните за отбора 25 тройки.

Пи Джей Уошингтън вкара 28 точки, а Гордън Хейуърд добави 25, а Шарлът се наложи над Далас Маверикс със 117:109. Лука Дончич приключи с 34 точки, 10 битки и 8 асистенции за Маверикс. Гардът Кайри Ървинг се завърна с 18 пункта.

Антъни Дейвис вкара 15 от своите 37 точки през първата четвърт и добави 15 битки, а Лос Анджелис Лейкърс победи Оклахома Сити със 116:111.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на Съединени американски щати и Канада (НБА), мачове от постоянния сезон:

Бостън - Индиана - 120:95

Вашингтон - Сан Антонио - 136:124

Торонто - Детройт - 118:97

Мемфис - Хюстън - 151:114

Далас - Шарлът - 109:117

Юта - Милуоки - 116:144

Голдън Стейт – Филаделфия - 120:112

Портланд - Чикаго - 96:124