Германският шампион Байерн Мюнхен постигна важна победа в гостуването си

...

Байерн удържа Вердер и Илия Груев и се откъсна пред Борусия Дортмунд

Германският първенец Байерн Мюнхен реализира значима победа в гостуването си на Вердер Бремен с 2:1 в среща от 31-ия кръг на Първа Бундеслига. И трите попадения паднаха през втората част на дуела, а българският национал Илия Груев-младши се появи като запаса за домакините в 77-ата минута.

Серж Гнабри откри резултата в 62-ата минута, а Лерой Сане влезе от аварийна пейка, с цел да вкара втория гол 10 минути по-късно.

В края първенците трябваше да бранят задатъка си, откакто Никлас Шмид върна едно попадение за Бремен със страховит удар в 86-ата минута, само че за повече нямаше време.

С този триумф Байерн болести първата си позиция, събра 65 точки и дръпна с четири пред втория Борусия Дортмунд, който ще изиграе своя мач от кръга в неделя. Вердер остава 12-и с 35 пункта. В следващия  кръг „ баварците “ одобряват Шалке 04, до момента в който „ бременските музиканти “ гостуват на Република България Лайпциг.