Германският национален отбор по футбол допусна поражение с 0:2 от

...

Германия загуби от Австрия в контролна среща във Виена

Германският народен тим по футбол позволи проваляне с 0:2 от Австрия в контролна среща играна на стадион " Ернст Хапел " във Виена.

Бундестимът още веднъж се показа неубедително и с играта си буди неспокойствие измежду феновете си няколко месеца преди семейството на европейското състезание.

Марсел Забицер откри резултата за австрийците в 29-ата минута, а Кристоф Баумгартнер удвои в 73-ата минута.

Германия игра с човек по-малко съвсем цяло второ полувреме след пряк червен картон на Лерой Сане в 49-ата минута.

Австрийците преобладаваха през целия мач и можеше да реализират и по-убедителна победа, само че пропуски на Михаел Грегорич, Кристоф Баумгартнер и Матиас Зайдъл ги лишиха от това.

Загубата е втора поредна за Бундестима под управлението на новия селекционер Юлиан Нагелсман.