Германия стартира евроквалификациите с важен успех с 3:2 над Холандия

...

Германия стъпка "лалетата" в последната минута

Германия започва евроквалификациите с значим триумф с 3:2 над Холандия в Амстердам. Бундестимът имаше два гола задатък на почивката, които пропиля за малко време през втората част, само че въпреки всичко нанесе своя удар в последните секунди. Така отборът на Йоахим Льов даде поръчка за първата позиция в група 3.

Германците направиха доста мощно първо полувреме и нерешително второ, само че все пак взеха трите точки. Лерой Сане и Серж Гнабри дадоха задатък на Германия до почивката. През вторите 45 минути Холандия беше по-добрият отбор и стигна до равенството с попадения на Матайс Де Лихт и Мемфис Депай.

В последната минута обаче левият халф-бек на Германия Нико Шулц вкара победното попадение след контраофанзива.

Това беше първи мач за германците в квалификациите и втори за Холандия. Лалетата са с 4 точки от първите си две срещи, а група С оглавява Северна Ирландия, който има две победи от два мача.

Футболната класика сред Холандия и Германия се организира за 44-и път, като Бундестимът реализира своята 16-а победа, а холандците остават с 11.
Източник: btvnovinite.bg