Германия спечели за първи път в историята си световната купа

...

Германия спечели Световното първенство до 17 години

Германия завоюва за първи път в историята си международната купа по футбол за юноши до 17 години, откакто победи с 4:3 след дузпи Франция. Двата тима приключиха наедно 2:2 в постоянното време и продълженията в Суракарта, Индонезия.
Прочетете още
Вратарят Константин Хайде се трансформира в воин за младите германци, спасявайки две дузпи, в това число последната за французите. Алмугера Кабар от Борусия Дортмунд вкара идващия углавен удар за крайното 4:3.

Парис Брунер от дузпа в 29-та минута и Ноа Дарвих в 51-та дадоха преднина от два гола на германците в постоянното време, само че " петлите " стигнаха до равнене. Саймон Буабре понижи бързо след второто попадение на германците, а Матис Амугу вкара за 2:2 пет минути преди края.

Германия е първата европейска страна, която печели континентална и международна купа до 17 години в границите на една календарна година.

Източник: trafficnews.bg