Гергана Топалова отпадна на четвъртфиналите на турнира по тенис на

...

Топалова отпадна на четвъртфиналите на сингъл във Виена

Гергана Топалова отпадна на четвъртфиналите на шампионата по тенис на клей в австрийската столица Виена с награден фонд от 25 хиляди $. Поставената под номер 7 българка загуби трагично с 6:7(7), 6:2, 5:7 след 3:10 часа игра от третата в схемата Даниела Висмане (Латвия), с която са партньорки на двойки в конкуренцията.

Топалова пропусна сетбол при 7:6 точки в тайбрека на първата част, след което взе изрично втората, с цел да изравни резултата. В решаващия трети сет българката имаше пробив задатък при 3:2 гейма, само че позволи поврат.

В конкуренцията на двойки Топалова и Висмане, втори в схемата, излизат по-късно довечера на полуфиналите против номер 4 Жива Фалкнер (Словения) и Амариса Тот (Унгария).

Гледайте спорт на MAX с всички най-вълнуващи тенис дуели от ATP Masters 1000, ATP 500 и ATP 250, ATP CUP, ATP Finals и Next Gen, онлайн, единствено в ефира на MAX Sport.