Гарбинье Мугуруса не показваше най-доброто от тениса си до момента

...

Мугуруса отново впечатли в Доха, Швьонтек очаква Сабаленка на 1/4-финалите

Гарбинье Мугуруса не показваше най-хубавото от тениса си досега през годината, само че от началото на шампионата в Доха испанката и нейните фенове могат да бъда само удовлетворени от резултатите й. През днешния ден Мугуруса се поздрави с повече от безапелационна победа, настъпила след едвам 63 минути, като някогашната международна номер едно надви над Мадисън Бренгъл с 6:0 6:2. Без да демонстрира нито капка съмнение от първата до последната минута в мача, Мугуруса си заслужи мястото на четвъртфиналите, където й следва съществено тестване в лицето на непобедената последните 10 дни Йелена Остапенко.

Безапелационна още от началните минути на срещата, Мугуруса не можеше да се похвали с висок % на успеваемост от линията за сервис, само че за сметка на това ударите й летяха с невиждана скорост по корта и Бренгъл само можеше да следи по какъв начин точките отиват една след друга на сметката на нейната съперничка. Скоропостижно частта завърши в интерес на фаворитката в мача, която не отстъпи нито гейм на своята съперничка и изглеждаше повече от уверена във опциите си.