Гана победи с 3:2 Южна Корея в ново голово шоу

...

Още едно голово шоу на Мондиала днес! Гана оцеля срещу Южна Корея в мач с 5 гола

Гана победи с 3:2 Южна Корея в ново голово шоу на Мондиала в Катар през днешния ден. Двата отбора сътвориха огромен конфликт, откакто по-рано през днешния ден Сърбия и Камерун направиха 3:3. Ганайците поведоха с 2:0 след първото полувреме след голове на Салису и Кудус, само че Ги-Сунг Чо за две минути изравни резултата през втората част. Все отново в 68-та минута Кудус вкара втори гол и донесе триумфа на Гана.
Прочетете още
Резултатът беше открит в 24-та минута, когато Джордан Аю центрира от фаул в пеналта на Южна Корея получи се безредие, а най-съобразителен се оказа Мохамед Салису, който от близко осъществя за 1:0.

В 34-та минута Джордан Аю центрира в наказателното поле, където Мохамед Кудус засече с глава и осъществя за 2:0.

В 58-та минута корейците изравниха, след като Санг-Хо На съумя да центрира в пеналта, а Ги-Сунг Чо засече с глава за 2:1.

В 60-та минута резултатът към този момент беше подравнен, Джин-Су Ким центрира в наказателното поле и Ги-Сунг Чо вкара копие на първия си гол още веднъж, засичайки с глава - 2:2.

Головете в днешния ден обаче не спираха и станаха общо 11 единствено в първите два мача. В 68-та минута  Гидеон Менса пусна по земята пас в наказателното поле, където Иняки Уилямс се размина с топката, само че тя доближи до Мохамед Кудус, който с доста прекрасен изстрел не остави шансове на Ким за 3:2 за Гана.

В добавеното време Ги-Сунг Чо можеше да вкара хеттрик и да изравни, само че ударът му беше избавен от ганайския вратар.

Южна Корея стигна до корнер малко, откакто 10 добавени минути бяха минали. Съдията свири край и си навлече гнева на всички от Южна Корея, а треньорът Пауло Бенто беше и изпъден с червен картон и няма да води отбора в последния мач в груповата фаза против Португалия.

Гана към този момент е с три точки и дружно с Португалия са на първото място, Южна Корея и Уругвай са с по една точка.

В другия мач от групата днес Уругвай играе против Португалия.

В последните мачове в групата Гана ще играе против Уругвай в пряк мач за класиране, а Португалия ще срещне Южна Корея.

Гана:  Лоурънс Ати, Тарик Лампти (Денис Одой 78 мин.), Мохамед Салису, Гидеон Менса (Абдул Раман Баба 88 мин.), Даниел Амартей, Мохамед Кудус (Александър Джику 83 мин.), Томас Партей, Салис Абдул Самед, Джордан Аю (Даниел-Кофи Киере 78 мин.), Андре Аю (Камалдеен Сулемана 78 мин.), Иняки Уилиямс

Южна Корея:  Сьонг-Гю Ким, Мун-Хван Ким, Джин-Су Ким, Йонг-Хвон Ким, Мин-Джае Ким (Кюнг-Вон Квон 90 + 2 мин.), Ву-Йонг Юнг (Хванг Уй-Джо 75 мин.), Ин-Беом Хванг, Чанг-Хун Квон (Канг-Ин Лий 57 мин.), Ву-Йонг Жонг (Санг-Хо На 46 мин.), Хюн-Мин Сон, Ги-Сунг Чо
Източник: trafficnews.bg