Футбостите на Лион постигнаха важна победа над Марсилия с 2:1

...

Лион с важен успех срещу Марсилия

Футбостите на Лион реализираха значима победа над Марсилия с 2:1 в отсрочена среща от 14-ия кръг на френското футболно състезание. Заради ограниченията против разпространяването на ковид, мачът бе изигран без аудитория. Гостите от Марсилия започнаха по-добре и съумяха да поведат в резултата още в 10-ата минута, когато Гендузи съумя да заеме комфортна позиция в наказателното поле, изпревари Дюбоа и глава вкара топката в мрежата - 0:1. До края на полувремето гостите от Марсилия пропуснаха и други преференциални положения, които им костваха загубата. Домакините реагираха през второто полувреме, като заиграха надалеч по-активно, с съществена заслуга на появилите се в игра Шакири и Дембеле. Двамата несъмнено раздвижиха офанзивата на Лион и изравнителното попадение не закъсня - в 76-ата минута швейцарският национал засече с глава центриране в наказателното поле за 1:1. В последната минута от постоянното време Шакири подаде чудесно на Дембеле, който финтира защитник на Марсилия и вратаря Лопес, с цел да означи от близо за крайното 2:1.

С успеха Лион се изкачи с пет места в класирането - до 7-ата позиция с 34 точки. Марсилия остава трети с 40 точки, а водач е Пари Сен Жермен с 53.
Източник: bnr.bg