Футболистите на Локомотив Пловдив не успяха да се изкачат на

...

"Локо" Пловдив не се възползва от грешната стъпка на "Левски"

Футболистите на " Локомотив " Пловдив не съумяха да се изкачат на второ място в класирането на Първа лига, откакто направиха 0:0 с " Арда " Кърджали в среща от 18-ия кръг на шампионата.

" Смърфовете " можеха да изпреварят " Левски ", откакто " сините " приключиха 1:1 с " Берое ", само че им бяха нужни трите точки от домакинския мач.
" Берое " още веднъж спря " Левски ", Камбуров с 21-ви гол против " сините " Двата отбора не излъчиха победител в едно от дербитата на кръга
Вместо това пловдивските " железничари " разочароваха последователите си с редица пропуски пред вратата на " Арда ", а в края на мача останаха с човек по-малко след аления картон на Стивън Езе.

Двубоят, както и всички други мачове у нас през сегашния кръг, стартира с минута безмълвие поради гибелта на обичания артист Стефан Данаилов.

Ален Ожболт и Езе направиха огромни пропуски за домакините през първото полувреме. Вратарят Мартин Луков трябваше да се намесва след офанзиви на Радослав Василев от " Арда ".

Втората част протече под диктовката на " Локо ". Карагерен пропусна най-чистото състояние. В 75-та минута Езе извърши жестоко нарушаване, получи втори жълт картон и се прибра по-рано в съблекалнята.

До края на мача нямаше други рискови положения пред двете порти.

" Локомотив " резервира третото си място, до момента в който " Арда " към този момент е на шеста позиция.
Източник: btvnovinite.bg