Футболистите на Кубрат 2016 (Кубрат) постигнаха първата си победа в

...

Кубрат 2016 с първа победа в първенството

Футболистите на Кубрат 2016 (Кубрат) реализираха първата си победа в новото състезание в Трета лига – Североизточна аматьорска група. На градския стадион в дребния лудогорски град пред към 400 фенове възпитаниците на Милен Петров надвиха над гостите с 2:0.

В първата част на мача играта беше равностойна и дватаотбора не можаха да си отбележат гол. В началото на втората част сина на треньора -Петър Петров в 60-та мин. порази вратата на Добромир Дочков за 1:0.

Гостите от Нови пазар с много нови състезатели в новото състезание се подвигнаха на взлом и реализираха няколко рискови офанзиви към вратата на Кадир Мустафа. Пропуските на Митко Митков, Калоян Петров, Преслав Пасев и Христо Александров се отразиха накрайният резултат от мача. В 87-та мин. бърза контраофанзива на Кубрат 2016 докара донов гол във вратата на „ Ботев “(Нови пазар) осъществен още веднъж от Петър Петров.