Фулъм си осигури дерби на Западен Лондон с Брентфорд на

...

Фулъм ще играе с Брентфорд за място във Висшата лига

Фулъм си обезпечи дерби на Западен Лондон с Брентфорд на " Уембли ". Мачът ще е заключителен плейоф за промоция във Висшата британска лига. Фулъм загуби и вкъщи от Кардиф с 1:2, само че преди три дни завоюва първия мач като посетител с 2:0.

Гостите от Уелс започнаха доста мощно и още в осмата минута Къртис Нелсън направи резултата 0:1. Неескенс Кабано, който вкара второто попадение в Кардиф беше най-находчив в идната минута и засече топката пред вратата на гостите за 1:1.

Постепенно лондончани взеха самодейността и до края на първото полувреме съумяха да убият играта.

Кардиф излезе още веднъж напред посредством Лий Томлин, който се възползва от неточност на вратаря на Фулъм и вкара от близко. Суматохата пред вратата на Фулъм се получи след характения дълъг тъч, който тимът от Уелс постоянно практикува.
 Снимка 490326
Източник:

Тимът на Кардиф продължи да търси трети гол, който щеше да обезпечи продължение. Фулъм също имаше своите шансове, като гредата един път предотврати второ равнене.

Така Фулъм ще играе с Брентфорд във вторник, 4 август на " Уембли " и спечелилият ще играе във Висшата лига.