Франция записа най-голямата си победа в историята с поражение с

...

Франция победи Гибралтар с 14-0 за рекордна победа в квалификациите за Европейско първенство

Франция записа най-голямата си победа в историята с проваляне с 14-0 против Гибралтар с 10 играчи в квалификационен мач от Група B за Евро 2024 в събота, когато Килиан Мбапе сграбчи хеттрик, а Уорън Заир-Емери означи в дебюта си.

Франция водеше със 7-0 до полувремето с Маркус Тюрам, Заир-Емери, Мбапе, Джонатан Клаус, Кингсли Коман и Юсуф Фофана в протокола, откакто поведоха посредством автогол в третата минута.

Гибралтар бяха понижени до 10 души в 18-ата минута и най-голямата победа на Франция в миналото, 10-0 над Азербайджан през 1995 година, беше ясно пред очите.

Адриен Рабио и секундата на Коман приближиха върха, а Усман Дембеле направи 10-0 преди Мбапе вкара два пъти и Оливие Жиру влезе в деяние с два късни гола, с цел да приключи работата по разрушаването.