Франция очаквано стигна до финала на световното първенство, където ще

...

Тео Ернандес вкара най-бързия гол на 1/2-финал от 64 години

Франция предстоящо стигна до финала на международното състезание, където ще се изправи против Аржентина в опит да отбрани купата си.

При успеха над Мароко с 2:0 в полуфиналите основен миг бе сигурно първият гол, който Тео Ернандес осъществя още в 5-ата минута.

Отличен извеждащ пас към Антоан Гризман сътвори безпорядък в наказателното поле на африканския отбор и откакто опит на Мбапе бе блокиран и отклонен, бранителят се оказа на точното място, с цел да вкара с атрактивен удар от въздуха.
 Франция - Мароко 2:0 в полуфинален мач от Мондиал 2022
Футболният крал на света постави завършек на мароканската приказка и ще брани купата си против Аржентина

Неочаквани герои класираха Франция на финал

Всъщност Ернандес означи тъкмо 4 минути и 39 секунди след началото на мача, с цел да се трансформира в създателя на най-бързия гол в полуфинал на международно състезание от 64 години насам.

През 1958-а бразилецът Вава вкарва още преди са минали и 2 минути при успеха на южноамериканците против Франция.

Петлите потрепериха по-късно ненапълно преди втория гол след почивката, само че с попадението си Ернандес затвърди отличните усещания с играта си на шампионата.