ФК Спартак (Варна) и ФК Марек (Дупница) завършиха 0:0 в

...

Спартак записа нулево равенство срещу Марек във Варна

ФК " Спартак " (Варна) и ФК " Марек " (Дупница) приключиха 0:0 в първи мач от пролетния дял на шампионата във Втора лига.

Доста пропуски пред вратата на Пламен Младенов направи Георги Бабалиев, а стражът на Марек се регистрира и с много значими спасявания, оповестяват от клуба

“Соколите ” водят в класирането с 46 точки – на две от преследвачите Хебър и Етър. Марек от своя страна е на 14-а позиция с 22 точки.

Равностоен мач демонстрираха и двата тима в първия мач през пролетния дял на шампионата. Добри офанзиви в предни позиции демонстрираха „ соколите ” през първата част. И двата тима се опитваха с шанс да излъжат съперника. Възможности за гол имаше и пред двете порти на няколко пъти.

През първите 10 минути на дуела голови положения липсваха. В 22-ата минута Янчо Андреев стреля високо над вратата. Три минути по-късно „ соколите ” направиха сериозен пропуск пред вратата на Марек. Бабалиев се озова самичък пред вратата, само че ударът му беше отразен от Пламен Младенов, а при втория удар бранител на гостите почисти от голлинията. По-добрите дейности на футболистите на Спартак продължиха и в идващите минути.

Веднага по-късно, в 28-ата минута, Даниел Георгиев се възползва от неориентирани дейности в защитата на Спартак. Той излезе на голова позиция и стреля от дребен ъгъл, като ударът му беше отразен от Стансислав Нисторов. В добавеното време на първата част Георги Бабалиев се размина с отлично центриране от левия фланг. В 55-ата минута Бабалиев стреля около вратата от относително близка отдалеченост до голлинията. Секунди по-късно той беше открит в наказателното поле, само че и този път шутира в навън. В 61-ата минута Цветан Василев, а по-късно и Петър Патев не откриха вратата на Марек. В 74-та минута, влезлият като запаса Димитър Владимиров за Марек, бе оставен самичък против Станислав Нисторов, само че още веднъж с помощта на положителната интервенция на стража на „ соколите ” до гол по този начин и не се стигна.

В 87-ата минута Пламен Младенов се намеси отлично при мощен шут на Виктор Митев.

В добавеното време още веднъж Младенов беше на мястото си след удар на Петър Патев. Стражът на Марек внимаваше и отрази следващо избавяне в този мач.

Атакуващият футбол взе превес в последните минути на тази среща. И двата тима се опитваха да стигнат до състояние. Но до края равенството се резервира – 0:0.

Спартак (Варна):

1.Станислав Нисторов, 2. Велислав Боев, 23. Мартин Василев, 4. Петър Патев, 13. Архан Исуф, 14. Веселин Любомиров, 17. Цветан Илиев, 10. Янчо Андреев, 7. Георги Бабалиев, 11. Виктор Митев, 9. Мехмед Сабри

Марек (Дупница):

12.Пламен Младенов, 6. Иван Калайджийски, 99. Росен Йорданов, 5. Антонио Арсов, 45. Румен Гьонов, 77. Милен Иванов, 94. Даниел Георгиев, 71. Димитър Илиев, 88. Евгений Илиев, 20. Радослав Михалков, 41. Георги Пенков Божилов

Главен арбитър на мача Неделчо Гаджалов – гр.Пловдив, асистенти – Николай Чакъров – гр.Пловдив и Цветан Горанов – гр.Пловдив. Четвърти арбитър – Димитър Желязков – гр.Силистра
Източник: moreto.net