Фиорентина стигна до драматичен успех над Аталанта с 3:2 в

...

Десет от Фиорентина изхвърлиха Аталанта за Купата след драма в края

Фиорентина стигна до трагичен триумф над Аталанта с 3:2 в четвъртфинална среща за Купата на Италия сред двата отбора. В воин за „ виолетовите “, които бяха останали с 10 души на терена се трансформира сръбският централен защитник Никола Миленкович. Неговият сътрудник в защита Лукас Мартинез пък бе изпъден десетина минути преди края на срещата за втори жълт картон.

В 7-ата минута Николас Гонзалез завоюва дузпа за гостите, а полският нападател Кжиштоф Пьонтек я осъществя. След половин час игра Давиде Дзапакоста прати кълбото в мрежата на Пиетро Терачано, с което възвърне равенството.

В началото на втората част Жереми Бога означи ужасно попадение, откакто размина двама футболисти на „ Ла Виола “ и с техничен удар донесе обрата за бергамаските.

Двадесет минути преди края Пьонтек получи право да извърши нова дузпа, само че Хуан Мусо отрази. При добавката обаче нямаше амнистия и полякът осъществя за 2:2. Броени минути след изравнителното попадение на някогашния таран на Херта, Лукас Мартинез закъсня с намесата си против Луис Муриел, което принуди основният арбитър Микаел Фабри да му покаже втори жълт и надлежно червен картон.

В третата минута на добавеното време Никола Миленкович стъписа всички на „ Гевис Стейдиъм “, възползвайки се от безредие на границата на наказателното поле на Аталанта. Сърбинът осъществя с удар в далечния ъгъл на Мусо и прати Фио на полуфинал. Там отборът от Флоренция ще срещне спечелилия от дуела сред Ювентус и Сасуоло.