Филаделфия са на 60 минути от титлата в НФК Изток

...

Филаделфия на път да спечелят ужасяващата НФК Изток

Филаделфия са на 60 минути от купата в НФК Изток и трето следващо плейофно присъединяване. Една от най-слабите дивизии в едновековната история на Лигата получи нов водач седмица преди края на постоянния сезон след успеха на „ орлите” над Далас със 17:9. Независимо, че бяха без половин дузина титуляри първенците от Супербоул LII ограничиха гостите до три фийлдгола на Кай Форбат – от 49, 32 и 49 ярда и едвам 54 ярда по земя. Това, в добавка към очевидната контузия в рамото, с която игра Дак Прескот (25 от 44 за 265 ярда, рейтинг 74.5), обрече „ каубоите” на осмата им загуба от началото на сезона и съвсем несъмнено разминаване с плейофите.

Филаделфия (8-7) гостува на НЙ Джайънтс в неделя и се нуждае от победа или тъждество за купата. Поражение против отбора, от който едвам не изгубиха преди две седмици, може да не е съдбовно, само че тогава „ орлите” ще имат потребност от помощ от Вашингтон, гостуващи по същото време на Далас.

Балтимор подсигуряваха, че пътят към Супербоул LIV в АФК минава през домашния им стадион. „ Гарваните” унищожиха мъждукащите очаквания на Кливлънд за плейофи с победа 31:15, макар че проспаха първото полувреме. Шампионите на АФК Север въпреки всичко означиха два тъчдауна за 69 секунди тъкмо преди почивката и повече не бяха притеснявани.

Кой ще е с домакинско преимущество в НФК ще се реши в неделя, като с шансове сега са четири тима. Сиатъл слязоха от върха след унизително 13:27 вкъщи против дънната риба в НФК Запад Аризона. „ Морските ястреби” се нуждаят от знамение за №1 в конференцията, а даже дивизионната купа към този момент надали ще им стигне с цел да почиват в първия кръг на елиминациите.