Европейските клубни турнири без съмнение предлагат някои от най-интригуващите мачове

...

Осемголов трилър в Нидерландия обра овациите на неутралните фенове на футбола

Европейските клубни шампионати без подозрение оферират някои от най-интригуващите мачове в света, а дербито сред ПСВ Айндховен и Копенхаген се трансформира в същинска приятност за очите, като приключиха 4:4 в първия си мач от 1/8-финалите в Лигата на конференциите.

Йоханесон, Биел (2) и Лерагер се разписаха за гостите от Дания, а Гакпо (2), Доан и Захави върнаха услугата за домакините от Нидерландия.

През първата част „ лъвовете “ се прибраха с задатък от 1:3 и на процедура нищо не вещаеше сходна драма в срещата на „ Филипс Стейдиъм “.

Още на полувремето обаче треньорът Рогер Шмид пусна в игра двама от създателите на обрата, с цел да може мачът да се трансформира в съвременна класика.

Гакпо даже имаше късмет да стреля от дузпа при 2:3, само че това бе един от дребното шансове, в които кълбото не навести една от двете мрежи.

Очакванията в този момент върху реванша са толкоз високи, че мнозина към този момент нямаме самообладание за второто деяние от тази бродуейска режисура.