Евертън загуби с 2:3 домакинството си на Брентфорд и просто

...

„Карамелите“ се сринаха пред „пчеличките“ и темата с оцеляването отново е на дневен ред

Евертън загуби с 2:3 семейството си на Брентфорд и просто хей по този начин след трите следващи мача без загубата тематиката с оцеляването още веднъж е на дневен ред на „ Гудисън Парк “.

Доминик Калвърт-Люин откри резултата в 10', само че малко по-късно Джарант Брантуейт остави „ карамелите “ с човек по-малко на терена. В средата на полувремето Шеймъс Колман си вкара автогол, а в добавеното време Ришарлисон върна задатъка на домакините от дузпа.

FT.
— Everton (@Everton)

След почивката Йоан Уиса и Рико Хенри донесоха цялостен поврат за „ пчеличките “ в рамките единствено на 2 минути, а малко преди края на мача Хосе Рондон влезе от скамейката, с цел да бъде изпъден за жестоко нарушаване в 88'.

Така Евертън има два мача, с цел да не изпадне за пръв път в историята си от елита на Англия, като към този момент дистанцията от невралгичната зона е 2 точки.