Евертън спечели с 2:0 срещу Нотингам Форест в един от

...

Евертън с ключов успех в борбата за оцеляване в елита

Евертън завоюва с 2:0 против Нотингам Форест в един от най-важните си мачове за сезона в британското състезание по футбол. " Карамелите " са 16-и и към този момент са с четири точки пред Форест, който е първи над чертата на изпадащите.

Евертън поведе в 29-ата минута, когато Идриса Гай завоюва изгубена топка на границата на наказателното поле и се разписа с прецизен шут. Второто попадение бе доста красиво. Дуайт Макнийл получи пас пред наказателното от Абдулайе Дукуре в 76-ата минута и стреля от далечно разстояние, вкарвайки за 2:0 с рикошет от лявата странична греда.

За Евертън следва дерби против Ливърпул, след което е третото следващо домакинство на " карамелите ". Съперник ще бъде Брентфорд, а по-късно идва втори мач на сезона - посещение на Лутън Таун, който е първи под чертата.