Евертън постигна трудно, но сладка победа над Уулвърхамптън в предпоследен

...

Евертън и Уулвс предложиха шоу с пет гола и спиращи дъха моменти

Евертън реализира мъчно, само че сладка победа над Уулвърхамптън в предпоследен мач от четвъртия кръг на Висшата лига. Този резултат изкачи “карамелите” до четвъртото място във краткотрайното класиране, до момента в който Уулвърхамптън са 17-и. Мачът предложи няколко извънредно интензивни, прочувствени интервала, в които отборите се надпреварваха да вкарват и да засипват своя съперник с положения.

Още в 5-ата минута Евертън откри резултата против Уулвърхамптън след извънредно груба групова неточност в защитата на гостите. Силно изпълнен тъч изненада Конър Коуди, който не съумя да се ориентира добре, върна доста неуместна топка към Руи Патрисио, португалският пазач не съумя да почисти, новото попълнение Мойс Кийн лиши и подаде към Ричарлисон, който откри резултата.

Четири минути по-късно Траоре проби доста добре по дясното крило и подаде отличен паралелен пас пред голлинията, където Майкъл Кийн не съумя да почисти, а единствено я заложи за Ромен Саис, за който не би проблем да я прати в мрежата зад Пикфорд от няколко метра.

Едва три минути по-късно “карамелите” съумяха да си върнат преднината. Гиуфи Сигурдсон прати топката по съвършен метод в наказателното поле, а друго от новите попълнения - Алекс Уаиоби се оказа най-съобразителен и я прати във вратата с глава.

В 16-ата минута Патрик Кутроне бе фаулиран от Сигурдсон, а по-малко от минута по-късно насочи извънредно рисков удар след центриране от нарушаването на Коуди, само че Пикфорд избави с една ръка.

Cutrone goes close!

A frantic opening here at Goodison Park.

pic.twitter.com/6NP5O9Y2q8
— Wolves (@Wolves) September 1, 2019 В идващите минути британския национал направи още няколко солидни спасявания след положения в интерес на “вълците”, а домакините, въпреки че водеха в резултата, изглеждаха комплицирани от разнообразната и настоятелна игра на своите посетители.

HT | #EVE 2-1 #WOL

Three goals inside 12 first half minutes and Wolves trail by one at the break. Both sides creating openings - sets up for an intriguing second half. #EVEWOL

pic.twitter.com/901CiesitY
— Wolves (@Wolves) September 1, 2019
Втората част заопчна с поделено превъзходство на двата отбора. Домакините играеха повече с топката, само че играчите на Нуно Еспирито Санто изглеждаха по-близо до гола в няколко обстановки.

В 75-ата минута “вълците” въпреки всичко съумяха да доближат до равенството. Попадението бе дело на Раул Хименес от границата на дребното наказателно поле с глава след пас на Уили Боли. При попадението Хименес бе мощно изритан в лицето и това забави подновяването на играта с няколко минути.

76' Double sub for the Blues to freshen up our attack. #EVEWOL

2-2 pic.twitter.com/JDgsgzftId
— Everton (@Everton) September 1, 2019
Веднага след гола Маркос Силва взе ограничения и размени Уаиоби с Бернард в опит да влее нови сили на своя отбор в нахлуване. Само пет минути по-късно Люка Дин центрира чудесно отляво, а отбраната на гостите се оказа изцяло неподготвена за нахлуването на Ричарлисон, който несмущаван матира за трети път Руи Патрисио. 87-ата минута Евертън бе покрай ново попадение, откакто Джери Мина се извиси над всички след осъществяване на корнер, само че Патрисио отклони топката след чудесно избавяне с една ръка.

В самият завършек на мача червен картон получи Боли, което и бе последното деяние в срещата.
Премиър лийг 4 кръг, неделя 1 септември  Евертън 3:2краен резулат  Уулвърхамптън