Етър Велико Търново победи Ботев Враца с 2:1 в мач

...

Етър постигна първи успех при Светослав Петров с обрат над Ботев Враца

Етър Велико Търново победи Ботев Враца с 2:1 в мач от 15-ия кръг на Първа лига. Това е първи триумф за старши треньора Светослав Петров отпред на отбора.

Гостите откриха резултата още в 5-ата минута на стадион " Ивайло " във Велико Търново. Бубакар Траоре даде задатък на врачани, откакто приключи скоростна контраофанзива с шут от непосредствена непосредственост.

Домакините обаче възобновиха равенството единствено 7 минути по-късно. Мартин Моран насочи компактен удар от вътрешността на наказателното поле, само че топката се отби от дясната греда. Кълбото обаче срещна гърба на Красими Костов, който към този момент бе плонжирал и попадна във вратата му.

След почивката " болярите " заиграха още по-офанзивно, демонстрирайки желанието си да реализират поврат. Димо Бакало засече с глава центриране в наказателното поле на Крум Стоянов, само че стреля в дясната греда. В хода на офанзивата Красимир Костов повали Димо Бакало и играчите на Светослав Петров получиха дузпа. Ивайло Димитров оформи крайния резултат с тъкмо осъществяване.

Въпреки успеха Етър остава на последното 16-о място в класирането с актив от 8 точки, колкото има и предпоследния Славия. Ботев Враца заема 14-ата позиция в подреждането с 10 пункта.