Етър“ надви с 2:1 Ботев“ (Враца) в първия мач от

...

Вратарчето на „Ботев“ /Враца/ се завърна с автогол и дузпа, и реанимира мъртвеца „Етър“ във Велико Търново

„ Етър “ надделя с 2:1 „ Ботев “ (Враца) в първия мач от XV кръг на efbet Лига.
Това е първи домашен триумф на болярите през сезона и първи техен триумф под управлението на Светослав Петров.
Двубоят на " Ивайло " стартира с бърз гол на гостите. Отборът на Христо Янев откри в петата минута след безредие във вратарското поле на „ Етър “. Бубакар Траоре се оказа на точното място пред голлинията и довкара топката - 1:0 за „ Ботев “ (Враца). В деветата минута Даниел Генов и Браян Переа се разминаха поредно с топката наоколо до вратата на болярите.
В 11-ата минута равенството беше възобновено. Акция на домакините приключи със мощен удар на Мартин Моран, след който топката се отби в страничната греда, срещна крайници на плонжиралия Красимир Костов и се спря в мрежата - безразсъден автогол на вратаря на „ Ботев “ (Враца) и 1:1.
Последваха по-спокойни минути, въпреки че двата тима пропуснаха по още един гол до края на първото полувреме. В последните секунди преди почивката топката още веднъж се отби в страничния дирек и крайници на Красимир Костов, само че този път не мина голлинията, а и страничният рефер Живко Петров подвигна флага си засада.
В началото на второто полувреме хората на Светослав Петров постановиха напън и това им донесе дял. В 49-ата минута Димо Бакалов стреля с глава, топката се отби в гредата, последва безредие и тя още веднъж попадна у номер 70 от болярите. Последва интервенция на вратаря Костов, а съдията Красен Георгиев уточни бялата точка. Зад топката застана ветеранът Ивайло Димитров, който с обмислен изстрел откри мрежата - 2:1 за „ Етър “.
В оставащите минути гостите от Враца потърсиха изравняването, само че не сполучиха. Най-чистото състояние за отбора на Христо Янев пропусна Красимир Тодоров в 70-ата минута. Ударът от офанзивния халф беше блокиран в последния миг от Георги Ангелов. Така трите точки отидоха на сметката на „ Етър “.

„ Етър “ 2:1 „ Ботев “ (Враца)

0:1 Бубакар Траоре (5)
1:1 Красимир Костов (11 - автогол)
2:1 Ивайло Димитров (50 - дузпа)

Стартовите сформира:
„ Етър “: 22. Мартин Величков, 7. Кольо Станев, 15. Георги Ангелов, 6. Пламен Димов, 77. Мартин Николов, 8. Мартин Моран, 29. Янко Ангелов, 70. Димо Бакалов, 25. Крум Стоянов, 24. Шахредин Бухолда, 14. Ивайло Димитров.

„ Ботев “ (Враца): 76. Красимир Костов, 23. Браян Мендоса, 3. Мартин Кавдански, 20. Мартин Христов, 7. Момчил Цветанов, 77. Стефан Велев, 19. Спас Георгиев, 9. Даниел Генов, 14. Марко Маджуга, 21. Бубакар Траоре, 19. Браян Переа.
Източник: bulnews.bg