Етър изигра зрелищен мач срещу втория в полското първенство Лех

...

Етър падна от полски гранд в зрелище със седем гола

Етър изигра зрелищен мач против втория в полското състезание Лех Познан в първата си контрола в Анталия. "Виолетовите " отстъпиха с 3:4, като водеха до почивката с 3:1.

В 20-ата минута Иван Стоянов центрира отдясно и бранител спря топката с ръка. Реферът първо уточни дузпа, само че след това бе поправен от помощника – фаул за Етър на границата на пеналтерията, след който топката бе избита.

Иван Стоянов в 27-ата минута бе изведен пред вратата и с десния крайник прати топката в ъгъла на вратата – 1:0. Само след три минути последва лековата дузпа за Лех и Дарко Йевтич стреля в десния ъгъл за 1:1.

Страхотен гол означи черногорецът Велко Батрович в 38-ата минута, когато с прехвърлящ удар изведе "болярите " още веднъж напред – 2:1! Отново Батрович бе съборен в наказателното поле и последва дузпа и за Етър. Иван Стоянов със мощен удар усили на 3:1 в 43-ата минута, при който резултат пристигна и почивката.

Съперникът подвигна оборотите след подновяването на играта и в 49-ата минута след корнер Василевски с отдалечен невисок удар понижи на 23. Последваха три благоприятни условия за великотърновци, само че първо Стефан Неделчев стреля едва и вратарят на Лех улови.

После в 58-ата минута Иван Петков с акробатичен удар прати топката на сантиметри над напречната греда, а в идната офанзива Велко Батрович стреля рисково до десния дирек и статуквото се резервира непроменено.

Полският отбор обаче продължи да нападна и в 73-ата минута изравни с щастливо попадение, като след центриране и рикошет топката с парабола влезе в мрежата на Етър – 3:3. В 82-ата минута след бърза офанзива отдясно и центриране Кристиян Гиткяер вкара за крайното 4:3 в интерес на полския гранд.

Съставът на Етър: Христо Иванов, Иван Скерлев, Пламен Гълъбов, Георги Пашов, Душан Младенович, Румен Руменов, Георги Сърмов, Велко Братович, Иван Вълчанов, Иван Стоянов, Ерик Почански (Кольо Станев, Венцислав Василев, Симеон Иванов, Аласана Мане, Стефан Неделчев, Димо Атанасов, Никола Колев, Даниел Младенов, Иван Петков).